دوره های تخصصی GRE

 

GRE چیست؟

آزمون بین المللی GRE مخفف  Graduate Records Examination می باشد که توسط موسسه  ETS برگزار می شود. هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان میباشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است. دانشگاههای آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط پذیرش به مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا قرار میدهند.

آنچه در زبان نگار برای موفقیت شما برنامه ریزی شده است :

بکارگیری متد های جدید تست زنی

      آموزش مدیریت زمانی و آشنایی با روشهای تست زنی این بخش

آموزش ریاضی و آشنایی به صورت انگلیسی سوالات

روشهای نگارش یک متن تحلیلی

 

جدول دوره های GRE:

ظرفیت

تعداد جلسات

شهریه( ریال)

SKILL

10-3

10

4500000

Verbal Section

3-10

10

4500000

Quantitative Section

3-10

10

4500000

Analytical Writing

کارگاه های تخصصی آمادگی آزمون GRE  به شرح زیر است:

 

ظرفیت

تعداد جلسات

شهریه( ریال)

کارگاه

10-3

10

4500000

Verbal Section

3-10

10

4500000

Quantitative Section

3-10

10

4500000

Analytical Writing

 

تعیین وقت مشاوره تخصصی GRE وخرید ووچر و مشاهده ظرفیت آزمونها  اینجا را کلیک کنید. :

یکی از اولین سؤالات افرادی که می‌خواهند اپلای بکنند معمولاً این است که آزمون GRE چه چیزی هست؟

ETS که برگزارکننده این آزمون هست به این شکل آن را تعریف می‌کند

The smartest way to graduate and business school.

که یعنی هوشمندانه‌ترین راه برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب و کار. این تعریف اطلاعت چندانی در اختیار ما قرارنمی‌دهد. بهتر است آن را به زبان ساده‌تری بیان کنیم.

تست GRE آزمونی است که تمام افرادی که می‌خواهند در مقاطع ارشد و دکترا در ایالات متحده آمریکا به تحصیل ادامه بدهند باید آن را بگذارند و نمره آن را به دانشگاه مقصد گزارش کنند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق و پزشکی را دارند از این قاعده مستثنا هستند و باید به ترتیب آزمون‌های LSAT و MCAT را بگذرانند. بعضی از مدارس کسب و کارهم هنوز GRE را قبول نمی‌کنند که البته تعداد آن‌ها در حال میل کردن به صفراست و اکثر مدارس معتبر کسب و کار در دنیا GRE را در کنار GMAT برای پذیرش قبول می‌کنند.

آزمون GRE چه تفاوتی با IELTS و TOEFL دارد؟

برخی از افراد تصورمی‌کنند که تست GRE  مانند IELTS  و TOEFL  یک تست زبان استاین یک تصور غلط است و اگر این‌طوربود همان تست‌ها کافی بودند و آزمون GRE اضافه به شمارمی‌رفت. آزمون GRE در واقع یک تست منطق است و توانایی‌های تحلیلی شما را مورد آزمون قرار می‌دهد.

اولاً از کسی که قصد ورود به مقطع ارشد و دکترا را دارد انتظار می‌رود یک سری از توانایی‌های منطقی را کسب کرده باشد و بتوانداستدلال‌های مختلف را حلاجی کرده، ایرادهای آن را درآورده و یک متن انتقادی (Critical) به هر موضوع علمی بنویسد. پس در واقعآزمون GRE این توانایی ها فرد را قبل از ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی (Graduate School) و مدارس کسب و کار (Business School) مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

ولی GREواقعاً چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند؟ توانایی شما برای رویارویی با آزمون GRE. به نظر عجیب می‌آید، ولی این موضوع یعنی شما باید بلد باشید خوب از پس امتحان GRE برآیید. باید استراتژی‌های مناسب برای رویارویی با هر سؤال و پاسخ دادن به هرکدام را به خوبی یاد گرفته باشید.

اهمیت آزمون GRE چیست؟

فهمیدیم امتحان GRE آزمون زبان نیست، بلکه یک تست منطق است و ارتباطی با تست IELTS و TOEFL ندارد. چرا این آزمون اهمیت دارد؟

این آزمون مهم است چون تنها ابزاری است که به افراد حاضر در کمیته پذیرش دانشگاه (Admission Committee) اجازه می‌دهد تاشما را در کنار تمام متقاضیان دیگر که از کشورهای مختلف جهان مانند هند، چین، کره، یونان و...می‌آیند و خواهان گرفتن پذیرش هستند با یک سنجش استاندارد و یکسان مورد آزمون قرار بدهند و سپس همه را بدون در نظر گرفتن محل تحصیل، معدل و پیشینه افراد در یک طیف کنار هم قرار داده و به راحتی مقایسه کنند.

پس بر خلاف تمام آن چیزهایی که ممکن است شنیده باشید اهمیت تست GRE فوق‌العاده زیاد است. درواقع تست GRE از آزمون‌هایIELTS  و TOEFL بسیارمهم تراست. چون همان‌طورکه گفتیم تست‌های IELTS و TOEFL تست‌های زبان هستند و کافی است شما کف نمره مورد نظر را کسب کنید تا پرونده آن‌ها بسته شود. آزمونی که در آن هرچقدر نمره بالاتری بگیرید بیشتر از سایرین خود را متمایزمی‌کنید آزمون GRE است. پس فراموش نکنید که اهمیت تست GRE برای گرفتن پذیرش و پس از آن کمک هزینه تحصیلی (fund) بسیار بیشتر از آزمون‌های IELTS و TOEFL است و نیاز به نمره بالا در آن دارید. بر اساس رشته تحصیلی شما نمره مورد نیاز دربخش‌های مختلف آزمون ممکن است تغییر کند.

انواع مختلف آزمون GRE کدامند؟

انواع تست GRE :

تست GRE خود به دو نوع Subject و General تقسیم می‌شود.

آزمون GRE Subject

آزمون GRE Subject TEST از دروس تخصصی رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی تشکیل شده و به داوطلبان این رشته‌ها کمک می‌کند تا بیش از پیش خود را متمایز کنند. اگر در این رشته‌ها تحصیل می‌کنید باید وب سایت دانشکده مورد نظر را بررسی کنید تا از لزوم شرکت در این آزمون با خبر شوید. این نوع امتحان GRE بیشتر از این مورد توجه ما قرار نمی‌گیرد. در حل حاضر (بهار۹۶) این آزمون تنها سه بار در سال و به صورت کاغذی (paper-based) توسط سازمان سنجش در ایران برگزار می‌شود.

آزمون GRE General

آزمون اصلی که آن را به عنوان GRE می‌شناسیم. GRE General TEST است که هر هفته در سنترهای مختلف و شهرهای مختلف ایران به صورت منظم و کامپیوتری برگزار می‌شود. از این نظر دست شرکت کنندگان در انتخاب زمان و مکان مناسب باز است و می‌توانند زمان کافی برای آماده‌سازی قبل از این آزمون برای خود در نظر بگیرند.

ساختار کلی آزمون GRE چگونه است؟

روزی که قرار است در آزمون GRE شرکت کنید با چه چیزی روبرو خواهید شد؟

اولاً این آزمون بسیار زمان‌گیر است و شما بیش از4 ساعت با کل فرایند امتحان از تأیید هویت گرفته تا نظرسنجی و انتخاب دانشگاه‌هابرای گزارش نمره درگیر خواهید بود.

چیزی که با آن مواجه می‌شوید ۳ بخش مختلف است که باید به سوالات هرکدام پاسخ بدهید. اولین بخش سؤالاتAnalytical Writing Assessment هستند که باید دو writing مختلف بنویسید و در آن‌ها به تحلیل‌های منطقی بپردازید که متفاوت باآزمون‌های TOEFL و IELTS هستند. برای نوشتن هر کدام از این writing ها 30 دقیقه فرصت دارید.

پس از آن وارد بخش اصلی امتحان می‌شوید که خود از 2بخش تشکیل شده است:

 Verbal Reasoning: و Quantitative Reasoning

Verbal Reasoning:

بخش Verbal همان بخششی است که دانشجویان آن را به عنوان تست زبان می‌شناسند و در واقع توانایی‌های تحلیل زبانی فرد را موردسنجش قرار می‌دهند که یک رشته فلسفی بسیار مهم در قرن بیستم میلادی می‌باشد. این بخش مجموعه‌ای از سوالات جاخالی باعنوان‌های Text Completionو Sentence Equivalence و همچنین بخش درک مطلب یا Reading Comprehension را شاملمی‌شود دو مجموعه سؤال20 تایی که هر کدام 30 دقیقه زمان برای پاسخ‌گویی دارند را پیش رو دارید.

Quantitative Reasoning:

بخش Quantitative توانایی تحلیل کمیتی یا ریاضی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد، مباحث سؤالات چندان دشوار نیست، ولی مجدداً سعی می‌شود با ایجاد پیچیدگی‌های زبانی و منطقی، انعطاف پذیری ذهن فرد مورد ارزیابی قرار گیردسرفصل‌های این بخش شامل جبر، آمار و احتمالات، هندسه و...می‌باشد که خود در قالب‌های مختلف مانند Quantitative Comparison  یا مقایسه و سوالات حل مسئله که جواب ممکن است به صورت وارد کردن عدد، چند گزینه‌ای یا چند جوابی باشد مورد سؤال قرار می‌گیرند. دو مجموعه سؤال 20 تایی که هرکدام 35 دقیقه زمان برای پاسخ‌گویی دارند را پیش رو دارید.

 

لینک های مفید برای آزمون دهندگان آزمون GRE

See a Sample Institution Score Report

See a Sample Test Taker Score Report

How to Register for a GRE