درباره آزمون GRE

1.  آزمون  GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می‌باشد. هدف آن سنجش توانایی‌ها و معلومات  فارغ التحصیلان می‌باشد. این آزمون معمولاً برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر ازکارشناسی مورد نیاز است. دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی معمولاً داشتن نمرهٔ بالا در این آزمون را یکی از شرایط پذیرش به مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا قرار می‌دهند.
2.  مرکز آزمون های بین المللی زبان نگار، مجری رسمی برگزاری آزمون GRE ، پس ازموفقیت های روز افزون و تلاش و همت اعضاء این مجموعه در زمینه تافل، اینبار توانست مجوز برگزاری آزمون های GRE را نیز دریافت کند، لازم به ذکر است زبان نگار تنها مرکزی رسمی است که زبان آموزان را از سطح مبتدی تا GRE تعلیم میدهد.
3.  این آزمون دارای ۳ قسمت درک واژگان (verbal section)، ریاضیات (quantitative section)و قسمت نوشتاری تحلیلی (analytical writing section) می‌باشد.
4.  سؤالات مربوط به آزمون ریاضی شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که در ۳۵ دقیقه باید پاسخ داده شود، نمره این بخش بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌شود.
5.  سوالات بخش درک واژگان شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. نمره این بخش نیز بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌شود.
6.  قسمت نوشتاری تحلیلی شامل نوشتن ۲ انشا می‌باشد که هرکدام دارای ۳۰ دقیقه زمان است. نمره این بخش از ۶ محاسبه می‌شود.
7.  کلاس های GRE در زبان نگار با استفاده از بکارگیری آخرین متد ها و روش های موجود توانسته زبان آموزان را در سریعترین زمان ممکن به اهداف خود برسانند.
8.  دوره های GRE در این مجموعه به 3 ترم واژگان، ریاضی و نوشتار ازمون تقسیم میشوند
9.  برنامه ریزی دقیق و هدفمند توسط مشاوران و مدیر دپارتمان این مجموعه، باعث آرامش خیال شما در مسیر یادگیری می شود. 

لینک های مفید برای آزمون دهندگان آزمون:

.See a Sample Institution Score Report

 See a Sample Test Taker Score Report

How to Register for a GRE