مرکز تافل زبان نگار

عنوان سایت

مرکز تافل زبان نگار


  • اینستاگرام مرکز تافل
  • تلگرام مرکز تافل
  • آپارات مرکز تافل

مقایسه ای بر ازمونهای کودکان و نوجوانان

  • تاریخ انتشار : 29/10/1397

 

بررسی نحوه انتخاب آزمونهای بین المللی کودک و نوجوان در گفتگو با کارشناسان زبانهای خارجه؛ 

چرا آزمونهای کمبریج درسطح کودک و نوجوان جای خود را به تافل داده اند؟

در آموزش زبان انگلیسی بجز تلاش زبان آموز برای یادگیری، برنامه ریزی دقیق، تعیین چشم اندازها و هدف گذاری  از شاخصهای اصلی به حساب می آید.

چنانچه زبان آموز قصد داشته باشد آموخته های خود را در آینده تحصیلی یا شغلی بکار گیرد باید از همان ابتدا مسیری را انتخاب نماید که با استاندارهای نوین و جهانی همگام باشد.

 از معضلات این تعیین مسیر انواع متدهای آموزشی و تنوع آزمونهاست.

این ادعا بسادگی در یک جستجوی اینترنتی قابل اثبات است. کافی است آزمون های زبان را جستجو کنیم تا فهرستی از نتایج، انتخاب را برایمان دشوار نماید.

با همین دلیل تصمیم گرفتیم تا از اساتید و کارشناسان زبانهای خارجی در این باره سوال کنیم.

به گفته کارشناسان با توجه به تحولات و  پیشرفتهایی که در روشهای فراگیری زبان و آزمونها حاصل شده،  تافل کودک و نوجوان میتواند نقطه شروع خوبی باشد.

به اعتقاد این کارشناسان، جایگزینی آزمونهای نوین با آزمون کمبریج در رده سنی کودک ونوجوان که سالیان متمادی یکی از روشهای دریافت مهارت و مدرک زبان بوده به معنی ناکارآمدی آن نیست بلکه مطالعات جهانی توانسته روشهای نوین را جایگزین نماید و درواقع زبان آموزان میتوانند با اطمینان خاطر خود را از آزمونهای کمبریج به تافل ارتقا دهند.

 آزمون تافل کودک و نوجوان که در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد

آزمون تافل  (TOEFL) توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون (Princeton) برگزار می شود.

آموزش، آزمون و دریافت این مدرک آغازی است برای ثبت موفقیتهای تحصیلی جهانی.

نکته قابل توجهی که اساتید زبانهای خارجی در یکی از مراکز معتبر آموزش زبان به آن اشاره میکنند امکان دسترسی به فرصتهای شغلی در نهادها و سازمانهای معتبر است چراکه دریافت تاییدیه از ETS در هر کشوری امکان پذیر است.

به گفته یکی از کارشناسان زبانهای خارجه، آزمون تافل کودکان و نوجوانان ایجاد مسیری صحیح برای موفقیتهای تحصیلی و شغلی خواهد بود زیرا با دریافت مدرک تافل، از همان ابتدای زبان آموزی فرصت دسترسی به دهها دانشگاه جهانی فراهم میگردد.

یکی از نکاتی که این کارشناس زبان خارجه به آن اشاره میکند فرصت آزمونهای آزمایشی است که درواقع محکی خواهدبود برای زبان آموز تا در آزمون نهایی با آمادگی کامل حضور یابد.

این کارشناس میگوید: آزمونهای کمبریج placement test هستند یعنی فقط میتواند سطح علمی زبان آموز را تعیین کند اما آزمون تافل Diagnostic test است یعنی علاوه بر تعیین سطح، گزارشی از وضعیت زبان آموز ارائه مینماید و براساس این گزارش کتابهایی را برای ارتقای زبان آموز معرفی مینماید. در این مدل حتی اگر زبان آموز در سطح Gold باشد کتابهایی برای بهتر شدن دریافت خواهد کرد.

به اعتقاد این کارشناس آموزش زبان موسساتی که بتوانند خدمات آموزشی واقعی را ارائه دهند زیاد نیستند و زبان آموزان باید توجه داشته باشند که نمایندگی واقعی ETS  در ایران کدام موسسات هستند.

وی میگوید درحال حاضر موسسه زبان نگار تنها دارنده نمایندگی آزمون تافل کودک و نوجوان در ایران از ETS میباشد. لذا زبان آموزان توجه داشته باشند که وقت خود را صرف ریسک در موسسات غیرمجاز نکنند.

یک گام جلوتر؛

ورود کودکان و نوجوان به دنیای تافل

پیشرفتهای علمی و بهره گیری از ابزارهای نوین آموزش، مرزها و محدودیتها را پشت سر گذاشته اند.

این روزها برای رسیدن به قله های موفقیتهای آموزشی حتی سن و سال هم محدودیت به حساب نمی آید.

مدیران کارآمد، اساتید دلسوز و کادر آموزشی موفق زبان نگار با دوراندیشی و تصمیم های به موقع ، سد محدودیت را برداشته اند.

حالا کودکان و نوجوانان، با یادگیری مبانی زبان خارجه میتوانند به آزمونهای تافل در رده سنی خود دسترسی داشته باشند.

علیرغم جدیدبودن آزمونهای تافل کودکان در ایران و نیاز به برگزاری دوره های آمادگی آزمونهای تافل junior-primary مرکز تافل زبان نگار با هماهنگی با دفتر ETS GLOBAL جزواتی را برای مراکز زبان و متقاضیان آزمون اماده کرده است.

 

برای مشاهده عکس ها، بر روی آن کلیک نمایید

مرکز تافل زبان نگار

درباره زبان نگار

دپارتمان آزمون های بین المللی آموزشگاه زبان نگار پس از تلاش های مداوم در سال 1395 موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون های تافل شد، دیری نگذشت که با رایزنی های فراوان و تلاش بی وقفه مسئولین این مجموعه، این مرکز توانست مجوز انحصاری برگزاری آزمون های رسمی TOEFL Practice Online یا همان T.P.O از ETS دریافت کند. پس از گذشت مدتی کوتاه این مجموعه بار دیگر موفق به کسب دستاوردی بزرگ آن هم برای اولین بار به عنوان نماینده انحصاری برگزاری ازمون های رسمی تافل کودکان و نوجوانان (TOEFL Primary – TOEFL Junior) در ایران شد و سرانجام در آبان 1396 مجوز رسمی برگزاری آزمون های GRE را اخذ نمود، راز موفقیت زبان نگار همدلی و همراهی توام با کوشش و روحیه ای خستگی ناپذیر است.