مرکز تافل زبان نگار

عنوان سایت

مرکز تافل زبان نگار


  • اینستاگرام مرکز تافل
  • تلگرام مرکز تافل
  • آپارات مرکز تافل

نحوه آمادگی برای آزمون آیلتس چگونه است؟

  • تاریخ انتشار : 05/06/1399

 چه راه هایی ما را به موفقیت در آزمون آیلتس نزدیکتر خواهد کرد؟

آزمون آیلتس یکی از برجسته ترین و پرآوازه ترین آزمون های موجود در سطح دنیا است که باعث بهبود چشمگیر شما در مهارت‌های انگلیسی می‌شود.

 در صورتی که این آزمون را به شیوه قابل قبول طی کرده و نمره لازم را کسب کنید، این قدرت را پیدا خواهد کرد که در میان ۱۴۰ کشور مختلف در دانشگاه مورد نظر مشغول به تحصیل شوید.

 این آزمون طوری طراحی شده است که شما را به عنوان یک فرد با مهارت های زبانی بالا آماده زندگی در یک کشور انگلیسی زبان می‌کند.

 آزمون آیلتس در چهار بخش گوناگون نوشتاری، گفتاری، شنیداری و خواندنی ساخته شده است که هر کدام از این بخش‌ها به چند قسمت مجزا تقسیم بندی می شوند. در نهایت طی کردن این مسیر می تواند میزان تبحر و مهارت شما را در آشنایی با زبان بسنجد.

 چیزی که این آزمون از شما انتظار دارد نه فقط شناخت زبان، بلکه مهارت‌های درست ارتباطی است که شما در آینده به صورت مکرر به آن احتیاج خواهید داشت.

 در ادامه نکات و ترفندهایی را جمع‌آوری کردیم که رعایت آنها طی یک برنامه ریزی مشخص می‌تواند کلید موفقیت شما در این تست باشد.

 

1. برنامه ریزی اصولی را مدنظر قرار دهید.

اولین قدم برای رسیدن به موفقیت ایجاد یک برنامه کاربردی است. بسیار مهم است که بدانید با نسخه دیگری صرفا نمی توانید به هدفی که دارید نزدیک شوید.

 قبل از هر چیز باید با روحیات، توانایی‌ها و زمانی که قصد صرف آن را دارید، آشنا شوید و پس از مطالعه منابع مختلف راه های کسب صحیح اطلاعات در زمان درست را مشخص کنید.

 مدیریت زمان بزرگترین چالش شما خواهد بود. در مقابل چیزی که نباید توجه خاصی به آن شود، اضطراب و استرس ناشی از برگزاری این آزمون است. با مدیریت درست جوری برنامه‌ریزی کنید که به تمام بخش‌های آزمون تسلط پیدا کنید.

2. انگلیسی را جزء زندگی روزانه کنید.

هر چیزی که می خواهید، هر چیزی که می بینید و هر کاری که می‌کنید، باید تداعی‌کننده زبان انگلیسی باشد. جوری که احساس کنید از همان اول یک بومی انگلیسی زبان بودید.

شاید راه دستیابی به موفقیت در این آزمون در وهله اول مطالعه باشد، اما ترفندی که شما را می‌تواند پیروز میدان نبرد کند، فقط یک چیز است، تمرین!!

شما باید به انواع منابع با لهجه های گوناگون گوش دهید. متون و مقاله های سنگین را مطالعه و ترجمه کنید و

اخبار و فیلم های انگلیسی را دنبال کنید. در نهایت نه تنها از گذراندن این مسیر لذت خواهید برد، بلکه خواهید توانست طی  زمانی مشخص به اهداف خود نزدیک‌تر شوید.

از آنجایی که نمی دانید دقیقاً چه چیزی انتظار شما را می کشد، باید آنقدر به شیوه های گوناگون خود را برای آزمون آماده کنید که با خیال راحت مسیر آزمون را پشت سر بگذارید.

 برای این کار همانطور که گفتیم تمرین کردن شرایط پیروزی خواهد بود. برای تقویت نوشتار خود بد نیست که یک وبلاگ انگلیسی را طراحی و پیاده سازی کنید. از دوستان و یا بومیان انگلیسی زبان برای صحبت کردن و گفتگو بهره ببرید.

 هنگام گوش دادن به فایل های انگلیسی همزمان یادداشت‌برداری کنید.

 زمانی که فیلم می بینید خلاصه ای از آنچه دیدید را بیان کنید. در کل به گونه‌ای رفتار کنید که پس از یادگیری هر مبحث آن را به شیوه های گوناگون در ناخودآگاه خود ثبت کنید.

 

3. مدام در حال یادگیری مباحث جدید باشید.

در یادگیری زبان حد و مرزی وجود ندارد همیشه چیزی برای یادگیری وجود خواهد داشت. پس اگر می‌خواهید جزو برترین ها باشید، باید مدام در حال یادگیری نکات سخت و پیچیده و کلمات نا آشنا باشید و از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

آشنایی برا مراحل مختلف آزمون سطح آمادگی شما را دوچندان خواهد کرد.

5. شرایط مشابه آزمون را برای خود ایجاد کنید.

 شما احتیاج دارید هر هفته و یا حداقل هر دو هفته یک بار خود را در شرایط آزمون قرار دهید، از خود امتحان بگیرید و سطح اطلاعات و آموخته های خود را بسنجید. برای این کار نیاز دارید تا با قالب اصلی آزمون آیلتس آشنا شوید و اطلاعات لازم از جمله تعداد سوالات، نحوه پاسخگویی به بخش‌های گوناگون، شیوه‌های پرسشی متفاوت و زمان‌بندی هر یک از آنها را کسب کنید.

برای مشاهده عکس ها، بر روی آن کلیک نمایید

مرکز تافل زبان نگار

مرکز تافل زبان نگار

مرکز تافل زبان نگارزیر نظرسازمان سنجش و ETS. دپارتمان آزمون های بین المللی آموزشگاه زبان نگار پس از تلاش های مداوم در سال 1395 موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون های تافل درایران شد،مرکز در آبان 1396 مجوز رسمی برگزاری آزمون های GRE رانیز اخذ نمود، راز موفقیت زبان نگار همدلی و همراهی توام با کوشش و روحیه ای خستگی ناپذیر است. درمرکز تافل زبان نگار آموزش حضوری و آنلاین کلیه زبانها و آزمونهای بین المللی آموزش داده میشود . از هر جای ایران که هستید برای کلاس و خرید ووچر با ماتماس بگیرید.

ادامه مطلب